Барселона победи Хетафе с минималното 1:0 в мач от 18-ия кръг на

...

Барселона се откъсна на шест точки пред Реал Мадрид след минимален успех

Барселона победи Хетафе с минималното 1:0 в мач от 18-ия кръг на Ла Лига. Педри изведе каталунците напред в 35-ата минута, а неговото попадение бе задоволително на домакините да завоюват скъпи три точки.

Гостите от Хетафе шокираха каталунците още в 3-ата минута, когато Енес Юнал бе изведен самичък против Тер Стеген. Турският нападател не съумя да преодолее стражът на Барселона с удар по земята, а топката попадна в Борха Майорал, който я изпрати в опразнената врата на Барса. Радостта на Хетафе бе къса, защото прозвуча сигнал за засада и попадението на Майорал бе анулирано.

Десет минути по-късно Луис Мия също бе изведен самичък против Тер Стеген, откакто Хетафе лиши топката чисто в центъра на терена. Луис Мия стигна до наказателното поле на Барселона, само че се забави и бързо бе настигнат от няколко футболиста на каталунците, а по-късно топката му бе отнета.

В 23-ата минута Ансу Фати получи пай пас в пеналтерията, след добър пробив на Гави отляво. Фати обаче не съумя да си спре топката добре и тя му избяга. Младият испанец не съумя да нанесе удар към вратата на Хетафе.

В 35-ата минута Рафиня бе изведен по левия фланг след неточност при подаване от страна на футболист на гостите. Бразилецът пусна топката към бялата точка за осъществяване на дузпи, където Педри бе по-бърз и стигна до нея първи, с цел да я прати във вратата на Хетафе - 1:0.

В 85-ата минута Франк Кесие нанесе прецизен изстрел, който обаче бе избавен от вратаря на гостите. Кесие си пое топката добре навътре в наказателното поле на Хетафе, финтира бранител и нанесе удара си, само че не съумя да му придаде нужната мощ и акуратност.

Секунди преди края на постоянното време пък Ансу Фати изпрати разочароващ удар високо над вратата на Хетафе. Така Барса се откъсва на шест точки пред Реал Мадрид, най-малко краткотрайно. " Лос бланкос " на собствен ред имат мъчно посещение на Атлетик Билбао. Хетафе пък остава на 16-то място в испанския шампионат с 17 точки, колкото има и Валядолид - 18-ия в таблицата и първия всред изпадащите.
Източник: novsport.com